یادداشت 22 بهمن 1396


شرایط کاری ، جسمی و روحی ام در طی چند روز گذشته حس و حالی برای نوشتن برام باقی نگذاشته بود. حالا بحمدالله قدری شرایطم بهتر شده.

 

جلسات سنگین و پیوسته ی رسیدگی به بودجه سال 97 شهرداری تا روز شنبه 14 بهمن ادامه داشت. بحثهای زیادی در مورد این بودجه ، اهداف و پروژه های سال آینده و نیز رویکرد شهرداری و شورای اسلامی شهر در خصوص چگونگی تامین مخارج نگهداری و توسعه کلانشهر اصفهان در این جلسات مطرح شد. امیدوارم شرایط اقتصادی در سال آینده بهتر از امسال بشه.

 

با کمک دوست ارجمندم جناب آقای میر طرح ایجاد یه گلخونه ی دیگه رو در منزلم آماده کردم. این گلخونه بنا است روی پشت بام ساخته بشه و حدود 40 متر مربع وسعت داشته باشه. این گلخونه تمام چوب خواهد بود و برای سقف و دیواره هاش از پلاستیک مخصوص گلخونه استفاده خواهد شد. برای ساخت ستونها و کلافها چوب روسی دست دوم خریدم. شانس داشتم که برای این بخشها ، چوب بسیار عالی گیرم اومد. با اینکه این چوبها دست دوم بودند اما بخاطر برشی که خوردند ظاهری بسیار زیبا و عین چوب نو پیدا کردند و در عین حال از نظر قیمت ، یک سوم قیمت چوب نو دراومد.

 

پنج شنبه و جمعه (12 و 13 بهمن) بعد از اتمام جلساتم در بودجه به کمک آقای میر و فرزندانم و با حدود 12 ساعت کار ، اسکلت گلخونه رو به اتمام رسوندیم. کار لذتبخشی بود. پیچهای مخصوص MDF وقتی در این چوبها روسی فرو میرفت سر و صدایی شبیه به جیغ کشیدن ایجاد میکرد ؛ اون هم با صدایی بسیار بلند که فکر کنم در تمام کوچه این صدا پخش میشد! فضای دلنشینی ایجاد شده که وقتی در داخلش قرار داشتم میتونستم حس کنم چقدر میتونه زیبا باشه ؛ انشاءالله.

 

برای ساخت این گلخونه تمام جوانب لازم برای رعایت حقوق همسایه ها رو در نظر گرفتم. از لبه ی پشت بام مشرف به حیاط همسایه ی پشتی 6 متر فاصله گرفتم و سقف گلخونه رو شیبدار و کوتاهتر از ارتفاع اطاقک دستگاه پله ی خومون ساختم تا کمترین مشکلی نداشته باشه. درب ورود به پشت بام رو هم انداختم داخل گلخونه تا با رفت و آمد به روی بام ، دیدی به خونه ی پشتی وجود نداشته باشه. میدونم این روزها رعایت حقوق همسایه ها توسط بعضی ها جدی گ نمیشه که هیچ ، اسباب مزاحمت رو برای همسایه ها فراهم میکنند. من در تمام سالهای حضورم در این محله سعی کردم مشکلی برای کسی ایجاد نکنم.

 

شنبه 14 مهر با هماهنگی که انجام داده بودم Leo جان تحویل باغ وحش صفه شد. عجیبه که در مدت حدود 9 روز حضورش در منزل ما ، همه به این خرگوش کوچولو دل بسته بودند و حالا در فراقش غمگین شدند! اما گفتم که Leo در خونه ما ممکنه با نمک باشه اما تنهاست و بهتر بره پیش هم نوعان خودش. کی دوست داره یه جا تک وتنها و برای مدت طولانی باشه ، حتی اگه ازش بهترین پذیرایی رو انجام بدند؟

 

هفته ی گذشته چندین و چند فشار روحی رو در محل کارم تحمل کردم. فضا سازیهای بی دلیل ، مغرضانه و غیر منصفانه که هر چند بحمدالله خیلی خیلی زود نتیجه اش به ایجاد کنندگانش برگشت اما به هر طریق ، بقدری اذیتم کرد که روزهای پایانی هفته ی گذشته رو در شرایط خیلی بد روحی سپری کردم و سه شنبه 17 بهمن یه بار دیگه آثار بروز حمله ی قلبی رو در سینه ام حس کردم. درد و سوزشی شدید تمام سینه ام رو در بر گرفت و بی تابم کرد. توی ماشین و در حال رفتن به مهمانی بودیم و هر آن احتمال میدادم که قلبم از کار بایسته. با رسیدن به محل مورد نظرمون ، یه قرص زیر زبانی خوردم و خوابیدم.

این وضعیت در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه هم ادامه داشت (بویژه صبح پنج شنبه). قادر نبودم راحت صحبت کنم. وقتی ظهر این روز نوار قلب گرفتم ، دکتر تشخیص داد نارسایی در خون رسانی به عضله ی قلب دارم. طی روزهای آتی باید به متخصصین قلب و ریه مراجعه کنم و پیگیر این مشکلات باشم ؛ و افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد

 

میدونم که عامل اصلی بروز این مشکلات ، فشار بیش از اندازه ی کارم است که طی این سالها خیلی فرسوده ام کرده. زمانش رسیده که برای این موضوع اقدامی انجام بدم چرا که ادامه ی وضعیت فعلی با توجه به شرایط جسمی ام دیگه برام ناممکن شده.

 

این روزها سعی میکنم با نگاه کردن به گلها ، آرامش روحی رو به خودم برگردونم. تاثیرش رو به عینه میبینم. الحمدلله رب العالمین هر وقت این آرامش برام ایجاد میشه ، وضع جسمیم قابل تحملتر و مناسبتر از قبل میشه. امروز هم در همین راستا به گلها نگاه کردم و از شکوفا شدن گلهای کاکتوس عکاسی کردم:

 

سانسوریا ابلغ به همراه فرزند کوچکش!!

 

تکثیر برخی ساکولنتها از طریق خواباندن یک برگ آن بر روی خاک بسادگی امکان پذیر است 


مامیلاریا (میکرو هلیا)

 

مامیلاریا (الانگاتا)

 

مامیلاریا (پرو لیفرا)

 

هاورتیا (زبرا سیلور)

 

مامیلاریا (میکرو هلیا)

 


اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: گلخونه ,باشه ,ایجاد ,تمام ,همسایه ,خیلی ,نداشته باشه ,میکرو هلیا ,حقوق همسایه ,رعایت حقوق ,گلخونه تمام
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل